konkurs jesien w wierszu i piosence 2016Jesień to pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodne i deszczowe dni, świergotu odlatujących ptaków… Do tej tematyki nawiązywały utwory prezentowane podczas konkursu recytatorskiego „ Jesień w wierszu i piosence”, organizowanego przez Bibliotekę Szkolną.

Celem konkursu była prezentacja i upowszechnianie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji dziecięcej. W konkursie, który odbył się 3 listopada 2016 roku, udział wzięło 18 uczniów. Uczestnicy konkursu recytowali wybrany przez siebie wiersz w pięknych, kolorowych, jesiennych strojach. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci najmłodsze był bardzo wysoki. Przedszkolaki i pierwszaki nauczyły się wierszy na pamięć perfekcyjnie. Komisja w składzie: p. Dyr. Teresa Surdyka, p. Teresa Krasoń z Biblioteki Publicznej w Górnie, p. Katarzyna Bethoon, p. Joanna Ożóg nagrodziła:

Weronika Trisiello

Wiktoria i Amelia Hamryszczak

Daria Warchoł

Klaudia Tarała

Piotr Piróg

Gabriela Miazga

Sebastian Cisek

Wojciech Rembisz

Agata Skiba

Weronika Wrzos

Krzysztof Piróg

Pozostali uczniowie także otrzymali nagrody książkowe za udział w konkursie:

Alicja Rambisz

Wiktoria Sączawa

Norbert Chorzempa

Maciej Olszowy

Natalia Doktor

Paulina Polańska

Julia Ożóg

Sandra Chorzępa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. To był bardzo miło spędzony czas.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom i rodzicom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby przygotować uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania. Dziękuje za udział w konkursie i zapraszam za rok.

Serdeczne podziękowania składam Pani Dyrektor za sfinansowanie nagród dla uczniów i wsparcie przy organizacji konkursu. Pani Katarzynie Bethoon i Pani Teresie Krasoń dziękuję za twórczą pracę w obradach jury.

Joanna Ożóg

camera logo3