26 stycznia br. dzieci klas I-III naszej szkoły udały się z występami jasełek do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Górnie. W pięknej sali widowiskowej ośrodka nasi mali aktorzy odegrali z wdziękiem bożonarodzeniowe wydarzenia. I tutaj także bardzo podobała się kolęda „Cicha noc” śpiewana najpierw po polsku, potem po angielsku, a później po japońsku. Kolejna śliczna i rytmiczna kolęda to „Feliz Navidad” po hiszpańsku. W trakcie występów, licznie zebrani mieszkańcy włączali się w śpiew kolęd i pastorałek, oraz często nagradzali brawami naszych małych aktorów. Całość imprezy udokumentowana jest w galerii zdjęć do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.
Rozstrzygnięcie zapytnia ofertowego 1/2018:
24 stycznia br. w Domu Kultury MGOKSiR-u odbyła się wzruszająca uroczystość szkolno-środowiskowa z okazji „Dnia Babci i Dziadzia”. Uczniowie z ogromnym przejęciem przygotowywali się do tego ważnego dla nich dnia. Samodzielnie wykonali upominki – niespodzianki. W czasie uroczystości zaprezentowały się w jasełkach i programie artystycznym w postaci wierszy i skeczy przeplatanych piosenkami. W oczach niejednej babci pojawiły się łzy wzruszenia, szczególnie wtedy, kiedy to właśnie ich wnusia występowała.
W trakcie występów dzieci, seniorzy częstowali się przygotowanymi przez rodziców słodkościami. Wszystkie dzieci są bardzo zżyte ze swoimi babciami i dziadkami, dlatego przygotowują dla nich co roku taką uroczystość, aby wyrazić swą wdzięczność i miłość. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Aby umożliwić dzieciom zaprezentowanie poznanych kolęd czy pastorałek , czerpanie radości ze znajomości i umiejętności śpiewania w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie zorganizowano w dniu 23 stycznia po raz drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „W DZIEŃ BOZEGO NARODZENIA” . Patronat nad przeglądem objął Sołtys Wsi Górno Pan Andrzej Krawiec.
Przegląd adresowany był do przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Ocenie podlegały umiejętności wokalne, znajomość tekstu, kostiumy i rekwizyty, a szczególnie oryginalność tekstów kolęd i pastorałek.
Do udziału tym razem zaprosiliśmy również uczniów z SP w Zaborzu, Wólce Sokołowskiej i Turzy. Zgłosiło się 62 uczestników, co bardzo nas ucieszyło. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały poznane kolędy i pastorałki. Każde z nich otrzymało dyplom i nagrodę książkową.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do przeglądu. Z całego serca pragniemy podziękować Sołtysowi Wsi Górno panu Andrzejowi Krawiec i pani Teresie Surdyka Dyrektorowi ZS im. ks. M. Lachora za sfinansowanie nagród książkowych i dyplomów na w/w przegląd oraz pani Teresie Krasoń za pracę w komisji.
Pani Bogusłwie Tupaj dziękujemy za sponsorowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również rodzicom pani Agnieszce Kida oraz pani Marii Szpila za przygotowanie oraz opiekę w czasie poczęstunku.
Bożena Oczkowska