Konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” w klasach młodszych
Dnia 5 maja 2026 r. odbył się w naszej szkole VII Konkurs Pięknego Czytania uczniów edukacji wczesnoszkolnej klas 1-3. Głównym celem konkursu było utrwalanie nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.
Klasę I reprezentowało 4 uczniów, klasę II – 6 uczniów, a klasę III - 9 uczniów. Konkurs przebiegał dwuetapowo.
W pierwszym etapie wszyscy uczniowie mieli pięknie przeczytać i oczarować komisję konkursową przygotowanym fragmentem książki.
W drugim etapie, spośród przygotowanych książek, każdy uczestnik wybierał jedną i miał pięknie odczytać bez przygotowania zaznaczony fragment.
Nad przebiegiem konkursu czuwały jego organizatorki, a oceny czytelniczych umiejętności uczniów dokonywała komisja w składzie: Teresa Krasoń – bibliotekarka Biblioteki w Górnie i Aleksandra Piróg.
Kryteria oceny obejmowały: poprawność, płynność i tempo czytania, intonację oraz wyrazistość, modulację i natężenie głosu oraz radzenie sobie z tremą.
Z największą przyjemnością przedstawiamy wyniki Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” 2026
I miejsce i tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” 2026
zdobył Dominik Kołodziej - uczeń klasy 3,
II miejsce Jan Prugar - uczeń klasy 1,
III miejsce Eryk Płachta – uczeń klasy 2.
Wyróżnienia otrzymali:
klasa 2 - Wojtek Łach i Antoni Czernicki,
klasa 3 – Robert Sieńko.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i piękne występy. Wasz talent sprawił, że to wydarzenie było wyjątkowe!
Szczególne podziękowania kierujemy do:
- Nauczycieli – za ogromne zaangażowanie i przygotowanie uczniów,
- Rodziców i opiekunów – za obecność i codzienne wspieranie pasji czytelniczych,
- Jury – za rzetelną i ciężką pracę przy ocenie tak wyrównanych występów.
Do zobaczenia w kolejnej edycji!
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z konkursu. 
Organizatorzy



Regulamin konkursu

