magiczny swiat eksperymentow 201610 czerwca 2016r. uczniowie z klasy III A Gimnazjum, należący do koła chemiczno – fizycznego, przedstawili dla uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej pokaz ciekawych doświadczeń z chemii i fizyki.

Dzieci mogły podziwiać magiczne, wznoszące się i wybuchające bańki mydlane (wypełniane prawdziwym wodorem). Byli świadkami „burzy w probówce” z błyskawicami i grzmotami oraz „cudu przemiany wina w wodę”. Ponadto mogli zaobserwować, co może zrobić ciśnienie atmosferyczne ze zwykłą puszką aluminiową i jak bez udziału pompki nadmuchać balonik wewnątrz butelki. Ponadto zachwycali się eksperymentami, w których w czarodziejski sposób zmieniały się kolory, jajka pływały i tonęły na zmianę oraz „wskakiwały” same do butelki. Byli świadkami również prawdziwego wybuchu, w trakcie którego wyprodukowano substancję, która potrafiła sama rozpalać ogień.

Uczniowie klas nauczania początkowego byli bardzo zadowoleni z pokazu i nagrodzili gimnazjalistów gromkimi brawami.

Eksperymenty chemiczne demonstrowali: Karolina Perlak oraz Artur Maziarz, a pokazy z fizyki wykonywała Aleksandra Radomska.

Nad przygotowaniem całości czuwała opiekun koła naukowego – Małgorzata Maziarz.

camera logo3