altW 8. rocznicę nadania Szkole imienia ks. Mieczysława Lachora okolicznościowe obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował w kościele parafialnym ks. proboszcz Jan Lib.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona Szkoły. Część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem: P. Małgorzaty Maziarz, P. Teresy Surdyki oraz P. Dariusza Kosaka, odbyła się w sali gimnastycznej.

Uczniowie w montażu słowno – muzycznym przybliżyli biografię ks. M. Lachora, podkreślili jego ogromny wkład w rozwój naszej parafii, jego skromność, bezinteresowność i ofiarną posługę kapłańską. Patron naszej szkoły przez całe życie najbardziej cenił słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”; dziś te słowa są dla naszej społeczności szkolnej drogowskazem.

Po programie artystycznym zaproszeni goście złożyli świadectwo jak osoba naszego Patrona wpłynęła na ich życie. Ksiądz Mieczysław pozostał w ich pamięci przede wszystkim jako wielki patriota, w każdej bowiem homilii wpajał parafianom miłość do ojczyzny i podkreślał wartość solidarności.

Na koniec uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o księdzu Mieczysławie Lachorze oraz konkursu plastycznego „Patron naszej szkoły”. Pani Dyrektor Lucyna Perlak wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła uczniom nagrody i dyplomy.