altW ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi – 30 stycznia 2015 roku - w naszej Szkole miało miejsce uroczyste „Czytanie Trylogii Sienkiewicza”. Gimnazjaliści czytali z podziałem na role fragmenty „Ogniem i mieczem”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”. Aby słuchacze łatwiej mogli przenieść się w wyobraźni do świata Trylogii, występujący ubrani byli w stroje z epoki - chłopcy mieli na sobie kontusze i żupany, a dziewczęta stroje szlachcianek. Poza tym zebrani na sali uczniowie obejrzeli prezentację na temat Trylogii i jej bohaterów oraz fragmenty filmów Jerzego Hoffmana.  W role bohaterów powieści Sienkiewicza wcielili się: Patryk Surdziel, Anna Wróbel, Weronika Piersiak, Karolina Perlak, Artur Maziarz, Krzysztof Burek, Dawid Rapczon. Partie narracyjne czytali: pani dyrektor Lucyna Perlak, pan Dariusz Kosak oraz Anna Radomska, Ewelina Gut, Aleksandra Radomska.

Program przygotowały p. B. Dobrzańska, p. T. Surdyka oraz p. D. Kosak. O dekorację zadbała p. B. Oczkowska. Uczniowie mogli m.in. zobaczyć ilustracje do Trylogii wykonane przez znanych polskich malarzy.