altW Przedszkolu w grupie 5- i 6-latków staramy się, aby każdy dzień był inny. Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach: edukacyjnych, plastycznych, ruchowych itp. Organizowane są też spotkania z ciekawymi ludźmi np. strażakiem, policjantem, kucharką, sprzątaczką, mikołajem.

Przedszkolaki często uczestniczą w zajęciach w Bibliotece Publicznej. Maja możliwość zapoznania się z pracą p. bibliotekarki oraz bogatym księgozbiorem. Pani Teresa Krasoń - bibliotekarka często gości w naszym przedszkolu, czyta dzieciom ciekawe baśnie, bajki, opowiadania, wiersze; za dobre odpowiedzi dzieci nagradzane są słodyczami.

Organizujemy również spotkania teatralne. Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu kukiełkowym pt „Orzeszek”. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość dotknięcia kukiełek, porozmawiania z aktorami. Spotkania takie wpływają na wyobraźnię, budzą wrażliwość dziecka wobec krzywdy innych oraz chęć niesienia pomocy. Staramy się włączać dzieci do różnych akcji dobroczynnych: „Góra Grosza”, „Zbiórka zniczy”, „Zbiórka zabawek dla chorych dzieci”.

Wszystkie zajęcia przedszkolne wpływają na wszechstronny rozwój dzieci.

Maria Rembisz

Maryla Romańska