alt7 listopada 2014 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie tej uroczystości uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny przypominający, jak długo i wytrwale polski naród walczył o wolność. W programie wykorzystano teksty poetyckie z okresu I wojny światowej, znane pieśni patriotyczne z tamtych lat i krótkie filmy prezentujące najważniejsze wydarzenia z historii kraju. Program przygotowali gimnazjaliści pod opieką nauczycieli: Barbary Dobrzańskiej, Teresy Surdyki, Anny Marszał i Dariusza Kosaka. O piękną dekorację zadbała p. Katarzyna Chmiel. Program zaprezentowany został także w Kościele Parafialnym w Górnie w dniu 11 listopada.