alt13. października 2014 roku w naszej Szkole był bardzo ważnym dniem dla Pierwszaków. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy 1-szej mgr Katarzyna Chmiel i pan nauczyciel muzyki mgr Dariusz Kosak

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor mgr Lucyna Perlak witając wszystkich gości i nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i całą społeczność uczniowską. Po złożeniu ślubowania przez dzieci przed pocztem sztandarowym naszej Szkoły, Pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Potem dzieci pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniom pierwszej klasy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze (podarowane przez rodziców).

W tym dniu po uroczystości pierwszoklasistów odbyła się również akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października (potocznie zwany Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem pani mgr Barbary Potockiej, pani mgr Katarzyny Bethoon, pani mgr Ewy Czosnek i pana mgra Dariusza Kosaka.  Młodzi artyści w sposób humorystyczny uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło do naszych Nauczycieli, również od przewodniczącej Rady Rodziców pani Haliny Krawiec. Zarówno uczniowie jak i rodzice docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy Nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po odśpiewaniu przez uczniów „Sto lat” i komunikatach Pani dyrektor uroczystość zakończyła się. Starsi uczniowie udali się do klas na lekcje. A dla Pierwszaków nastąpiła chwila na pamiątkowe zdjęcie.

Pełni wrażeń wraz z rodzicami dzieci udały się do domu.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej Szkoły.