alt12 września 2014 roku w naszym Przedszkolu gościliśmy strażaka. Pan Jacek - strażak, a zarazem nauczyciel naszej Szkoły opowiedział dzieciom o pracy strażaka. Dzieci zobaczyły strój strażacki oraz podstawowe przedmioty potrzebne przy akcjach ratowniczych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, zadawały pytania oraz miały możliwość ubrania hełmu, bluzy, butów. Na zakończenie każdy z przedszkolaków mógł porozmawiać przez krótkofalówkę. Spotkanie ze strażakiem było doskonałym podsumowaniem tematyki tygodnia.

Kilka dni później, 17 września, dzieci udały się na wycieczkę do remizy strażackiej na pobliskim stadionie. W remizie zobaczyły wozy strażackie wraz z wyposażeniem,  pompy gaśnicze. Najciekawszy dla dzieci był przejazd samochodem strażackim oraz włączenie sygnału alarmowego (syrena). Wspólnie z dziećmi dziękujemy bardzo serdecznie za miły i ciekawy pokaz strażakom z Górna: panu Jackowi Rembiszowi i panu Władysławowi Dudzikowi.