alt25 listopada 2011 roku w Zespole Szkól im. ks. M. Lachora odbył się IX Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Impreza ta zawsze budziła wiele pozytywnych emocji. Jest ona znakomitą okazją do promowania talentów zarówno wokalnych, jak i językowych, bowiem wielu laureatów wyśpiewało później wysokie miejsca m.in. na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej oraz na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie. Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej co roku inicjują nauczyciele języków obcych naszej Szkoły: mgr I. Chudzik, mgr Ag. Biały, mgr Ar. Biały. Nad oprawą muzyczną czuwa oczywiście mgr D. Kosak, który nie tylko dba o przygotowanie wokalne uczestników, ale także uczniów grających w zespole akompaniującym. Tegoroczni wykonawcy przedstawiali piosenki w j. angielskim, j. francuskim i w j. hiszpańskim.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

Szkoła Podstawowa:

1. ex aequo: Karolina Perlak (5a) oraz Anna Radomska (5b)
  2. duet: Weronika Piersiak (5b), Natalia Flis (4a)
  3. zespół: Izabela Bizior (4b), Wioletta Miazga (4b), Aleksandra Nicpoń (4b), Paulina Szostecka (4b)

Nagrodę publiczności otrzymał zespół:

Patrycja Majka (5b), Mariola Mik (5b), Adrianna Niemiec (5b).

Gimnazjum:

1. zespół: Karolina Olechowska (IIB),  Wiktoria Dec (IIIA), Dominika Fila (IIIA), Joanna Tarała (IIIA)
  2. Agnieszka Nowak (IIIA)
  3. duet: Dawid Koziej (IB), Paweł Miazga (IB)

Wyróżnienie: zespół Justyna Łach (IA), Sabina Dziadosz (IA)

Laureaci będą mieli okazję zaprezentować się w grudniu na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej. Życzymy powodzenia!!!

Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia konkursu oraz wspaniałej publiczności.

~ Organizatorzy