alt11 listopada 2011 roku obchodziliśmy 93 rocznicę odzyskania przez nasz naród niepodległości i suwerenności. Z tej okazji 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Program słowno-muzyczny przedstawiający historię odzyskania niepodległości przez Polskę, a także mówiący o olbrzymiej wartości posiadania wolności, napisał prof. dr hab. Kazimierz Ożóg. Wykorzystano w nim m.in. piosenki „Piechota”, „Legiony”. Prezentazję multimedialną ukazującą zdjęcia z okresu I wojny światowej przygotowała p. Barbara Dobrzańska. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem hymnu narodowego. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie SP i Gimnazjum pod kierunkiem państwa nauczycieli: B.Dobrzańskiej, D. Kosaka, A. Marszał, K. Chmiel. Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Lucyna Perlak, która odwołała się do stale aktualnej potrzeby codziennego patriotyzmu. W swoim przemówieniu pani dyrektor przekonywała uczniów o potrzebie postawy patriotycznej. Ojczyzna, dająca swoim mieszkańcom poczucie wspólnoty jest bowiem dobrem najwyższym. Wyznacznikiem patriotyzmu w czasie pokoju jest przede wszystkim praca, a także znajomość historii kraju, pamięć o poległych, poszanowanie mienia wspólnego. Na koniec swojego przemówienia pani Dyrektor zachęcała uczniów do uczestnictwa w parafialnych obchodach Święta Niepodległości.