240515 piknik

 

22 maja 2024 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Górnie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z rodzicami.

Piknik rozpoczął się od przemówienia Pani Dyrektor Teresy Surdyka, która przywitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Pan Andrzej Kraska, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Sokołów Młp. oraz sołtys wsi Górno Pan Mieczysław Kobiernik, ks. proboszcz Tomasz Kozicki, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnie Pan Adam Piersiak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Górnie Pani Małgorzata Nicpoń, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Radomska. Wydarzenie cieszyło się także bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców.

Piknik uroczycie zainaugurował Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Pan Andrzej Kraska, który w swojej przemowie podkreślił niezwykle ważną kwestię ochrony środowiska oraz potrzebę propagowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych.

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpiły grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły krótki montaż słowno – muzyczny poświęcony najważniejszym osobom w ich życiu, czyli mamusiom i tatusiom. Słowami wierszy i piosenek wyraziły ogrom miłości i wdzięczności wobec rodziców. Swój występ zakończyły życzeniami oraz odśpiewaniem „Sto lat”.

Po części artystycznej wręczone zostały dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu ekologicznego „Jak dbamy o naszą planetę Ziemię”.  Zarówno autorzy wyróżnionych prac, jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali sadzonki roślin ozdobnych.

Kolejnym punktem Pikniku był spektakl teatralny pt. „Wielkie sprawy małej żaby”, który wprowadził najmłodszych widzów w świat ekologii. Obserwując przygody bohaterów mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, o tym jak dbać o najbliższe otoczenie.

Następnie głos zabrał pracownik Nadleśnictwa Głogów Młp. specjalista ds. edukacji leśnej Pan Piotr Łabno. Podczas krótkiej prelekcji pan leśnik zapoznał słuchaczy ze specyfiką swojej pracy, przypomniał zasady zachowania się w lesie oraz  uświadomił jakie niebezpieczeństwa mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Po występach zaproszonych gości nastąpiła degustacja pysznych, zdrowych przekąsek przygotowanych przez Rodziców oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górnie. Skosztować można było m.in. tradycyjnie ubijanego masła, domowego chleba, różnorakich sałatek, koktajli, a także domowych ciast.

Podczas Pikniku nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych atrakcji. Na dzieci czekały: warsztaty tworzenia lasu w słoiku, spotkanie i konkurs przeprowadzone przez panią pszczelarkę, pokazy eksperymentów chemicznych, spotkania z panami strażakami, ratownikami medycznymi oraz policjantami, dmuchane zjeżdżalnie, a także mnóstwo fantastycznej zabawy w towarzystwie pań animatorek.

Dziękujemy wszystkim za obecność. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas realizacji projektu zaprocentuje w przyszłości odpowiednimi postawami ekologicznymi pośród naszych uczniów.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Ekologicznego Pikniku Rodzinnego -  organizatorom, sponsorom, rodzicom - serdecznie dziękujemy.

Za organizację Pikniku oraz współpracę przy tworzeniu projektu odpowiedzialni byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Pani Agata Kogut, Pani Ewelina Sakowska, Pani Halina Godek oraz nauczyciele nauczania przedszkolnego: Pani Magdalena Słonina, Pani Maria Rembisz, Pani Maryla Romańska. 

Organizatorzy

Galeria zdjęć - camera-logo3.jpg