231115 dzien zdrowego jedzenia      8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych ( i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

W celu zachęcenia dzieci do spożywania zdrowych, wartościowych posiłków na ten dzień zaplanowane zostały zajęcia kulinarne. Uczniowie klas 1 – 3 mieli za zadanie przygotować produkty potrzebne do wykonania zdrowych kanapek. Powstały smaczne, pachnące, a przede wszystkim zdrowe kanapeczki, które dzieci ze smakiem zjadły. Samodzielne przyrządzanie posiłku sprawiło im wiele radości i satysfakcji, a także przyniosło wiele ciekawych pomysłów na zdrowe posiłki. Mamy nadzieję, że ich realizacja przyczyni się do zdrowego odżywiania się nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg