230321 pierwszy dzien wiosny 1

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.

Tego dnia w klasach 4-8 SP nie było zajęć lekcyjnych. Aby podkreślić charakter tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dwie pierwsze godziny przebiegały w formie gier, zabaw i quizów.

230321 pierwszy dzien wiosny Następnie w sali gimnastycznej odbyła się projekcja filmu „Mikołajek”, który wszyscy obejrzeli z zaciekawieniem. Kolejnym punktem programu dnia był turniej gry w pikę halową o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach uczestniczyły reprezentacje uczniów z poszczególnych klas (drużyny mieszane  tj. składające się z chłopców i dziewcząt). Wszyscy popisywali się swoimi piłkarskimi umiejętnościami. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna z klasy 6. Drugie miejsce zajęła klasa 5, natomiast trzecie klasa 4.Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki. Tego dnia wolontariusze SKC przeprowadzili kolejną akcję „Stół słodkości” sprzedając galaretki z owocami, muffinki, wafle i ciasteczka. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Był to niesamowity dzień, działo się w nim wiele a każda klasa zaangażowała się w pełni.

Bardzo dziękujemy uczennicom z klasy 4 i 5 oraz wolontariuszom z klas starszych
za przygotowanie słodkości w swoich domach. Dzięki włączeniu się w akcję dużej liczby uczniów i przedszkolaków udało się uzbierać sporą kwotę, za którą zakupione zostaną upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Łące.

Opiekunowie RSU i SKC

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg