220621 bezpieczne lato   Lato – Wakacje! W tym roku wiele dzieci będzie spędzało wakacje na wsi, niektóre z nich będą pomagały swoim rodzicom w pracach rolnych. Czy wakacje mogą być bezpieczne na wsi? Jasne! Mogą takie być, ale opiekunowie powinni być czujni i zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom i wypoczywającym.

We wtorkowy poranek (21.06.2022r.) swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Inspektor z OIP w Rzeszowie – Małgorzata Jacek. Cel, jaki przyświeca przedsięwzięciu „Bezpieczne lato” to przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat występujących lub mogących wystąpić zagrożeń wypadkowych i chorobowych przy pracy w rolnictwie.

Na spotkaniu edukacyjno -prewencyjnym z Panią Inspektor uczniowie oglądali filmy o niebezpiecznych zabawach na wsi. A potem Pani opowiedziała o tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie przebywania w gospodarstwie, w czasie prac polowych i wypoczynku.

Poprzez taką pogadankę uczestnicy spotkania przyswoili wiedzę, ponieważ w trakcie prowadzenia prelekcji Pani przeprowadziła quiz na temat „Jak prawidłowo zachowywać się w gospodarstwie rolnym? Jak bezpiecznie postępować w czasie żniw? itp.”, za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody.

Na zakończenie Pani życzyła wszystkim obecnym na spotkaniu bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku.

Dziękujemy Pani Inspektor za przybycie, za przekazanie cennej wiedzy i uwag, za nagrody i również życzymy szczęśliwego i bezpiecznego wypoczynku.

Katarzyna Chmiel

Halina Godek