220420 sprzatamy dla

Dzień Ziemi,  jest największym na świecie świętem ekologicznym. Po raz pierwszy było obchodzone w Stanach Zjednoczonych Ameryki 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco. W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Obecnie obchody Dnia Ziemi odbywają się w 192 krajach na wszystkich kontynentach.

Z okazji tego święta nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątamy dla Polski, Uczniowie klasy 8 posprzątali m.in. otoczenie szkoły. Była to wspaniała lekcja wspólnego poszanowania środowiska. Takie, nawet niewielkie,  działania są bardzo ważne dla naszej planety. camera-logo3.jpg
Co może zrobić każdy z nas by dbać o Ziemię? Wystarczy: systematycznie segregować odpady, częściej podróżować rowerem i komunikacją publiczną, stosować ekologiczne środki czystości i ochrony roślin, oszczędzać wodę i energię elektryczną, wykorzystywać energię słoneczną, podczas zakupów korzystać z toreb wielokrotnego użytku, nie zaśmiecać terenów zielonych, sprzęt domowy naprawiać, a nie wyrzucać, zbędną odzież i zabawki przekazywać innym oraz zachęcać wszystkich do ochrony przyrody.
Pamiętajmy ! Dbajmy o Ziemię bo nasze zdrowie zyska na ochronie środowiska.

220420 dzien ziemi