220413 poranek wielkanocny 1 3                   Jedną z tradycji wielkanocnych w naszej Szkole jest „Poranek wielkanocny”. W tym roku w nieco skromniejszej oprawie, odbył się on w młodszych klasach (1-3) w dniu 13 kwietnia 2022r. W każdej klasie w centralnym miejscu stał stół przystrojony w koszyczki z pisankami, barankami, kwiatami, kurczaczkami oraz babeczkami i ciastami upieczonymi przez mamy uczniów.

Na tablicach rozwieszone były ilustracje symbolizujące obrzędy związane z Wielkanocą.  Dla każdego dziecka został zakupiony i przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Po złożeniu sobie nawzajem świątecznych życzeń i delektowaniu się słodkościami, panie wychowawczynie w każdej klasie przybliżały dzieciom zwyczaje i tradycje wielkanocne np. zwyczaj malowania jajek, wypiekania babek i mazurków, składania życzeń, dzielenia się jajkiem, święcenia pokarmów i śmigusa-dyngusa.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i włączenie się w przygotowanie tych klasowych uroczystości.

camera-logo3.jpg                                                                                                    Katarzyna Chmiel