220322 dzien patryka

17 marca zazieleniły się korytarze szkolne. Liczni uczniowie przyszli ubrani na zielono. W czwartek obchodziliśmy Dzień św. Patryka, narodowe święto Irlandii. To irlandzkie święto na stałe zagościło w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Uczniowie zapoznali się z legendą Św. Patryka. Oprócz tego przypomnieliśmy sobie symbolikę trójlistnej koniczyny, legendę o skrzatach, pilnujących tęczy i innych symbolach szczęścia i powodzenia. W tym dniu królował również w naszej szkole język angielski.

Dzień Świętego Patryka to również wspaniała okazja aby połączyć naukę słownictwa, utrwalanie gramatyki z dobrą zabawą. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe. Rozwiązywali multimedialne quizy (Quizizz, Kahoot) ze słownictwem związanym z Dniem Św. Patryka oraz zwyczajami panującymi w Irlandii. Zabawie w rytm muzyki irlandzkiej towarzyszyły konkursy plastyczne. Na lekcji dominował kolor zielony. Uczniowie z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji. Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, 17 marca, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.?

Organizator: Iwona Chudzik

220322 dzien Patryka