20 stycznia klasa III zaprezentowała jasełka przypominające o cudzie narodzin Zbawiciela. Zgodnie z tradycją w  widowisku pojawiła się Święta Rodzina, Pastuszkowie, Trzej Królowie. Nie zabrakło licznego chóru Aniołów, podstępnego Diabła czy króla Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatane były kolędami i pastorałkami. Jedna z uczennic, Zuzanna Rembisz uświetniła przedstawienie piękną grą na skrzypcach. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Kwestie wypowiadane przez uczniów niosły ze sobą bardzo głębokie przesłanie. Najważniejszym z nich było uświadomienie widzom, że powinniśmy starać się żyć w zgodzie z innymi i być dobrymi ludźmi.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę uczniów za trudy włożone w przygotowania, wytrwałość na próbach i świetne przedstawienie jasełek, rodzicom naszych uczniów, którzy zadbali o piękne stroje oraz księdzu Jakubowi Dzierżakowi i Panu Władysławowi Dudzikowi za nieocenioną pomoc w przygotowaniu przedstawienia.

Wychowawca klasy III: mgr Agata Kogut