211123 piosenka religijna

„Śpiewaj duszo ma...”

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej
w Zespole Szkół w Górnie rozstrzygnięty

„Śpiewaj duszo ma…”- to hasło corocznej edycji naszych muzycznych konkursów, które mają na celu propagowanie piosenki religijnej, postaw i wartości chrześcijańskich.

18 listopada br. trzydziestu uczestników pięknie wykonanymi piosenkami wychwalało Pana Boga. Artyści prezentując swoje utwory zachęcali nas do refleksji nad prawdami wiary.

Patronat nad konkursem objął Pan Józef Jodłowski - Starosta Powiatu Rzeszowskiego oraz Pan Andrzej Ożóg - Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp.

Z powodu pandemii w konkursie uczestniczyło tylko 30 wykonawców. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowali się soliści, wykonując 30 utworów. Konferansjerkę prowadziła uczennica naszej Szkoły: Weronika Wrzos. Występy artystów oceniało Jury w składzie:

Joanna Januszewska – pracownik DPS w Górnie,

ks. Jakub Dzierżak - katecheta ZS w Górnie,

Marta Perlak - katechetka Szkoły Podstawowej w Górnie - Zaborzu.

Dobra wola i życzliwość naszych sponsorów, pomogły nam zrealizować to przedsięwzięcie i im serdecznie dziękujemy:

• – Starosta Powiatu Rzeszowskiego, p. Józef Jodłowski
  • – Burmistrz GiM Sokołów Młp., p. Andrzej Ożóg
  • – Lucyna Perlak – Radna Powiatowa
  • – Teresa Surdyka – Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie
  • – Prezes Firmy „Smak” w Górnie – p. Rafał Miazga.

Wszystkim Państwu  sponsorom składamy wyrazy uznania za zaangażowanie oraz wsparcie finansowe i rzeczowe w przygotowanie konkursu.

Jesteśmy wdzięczni i pełni szacunku dla Państwa postawy i bezinteresownej szczodrości.

Życzymy wytrwałości w dalszym czynieniu dobra!

Głęboko wierzymy, że okazywana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń,
będzie nas wspierać  w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I grupa wiekowa – klasy I-III

I miejsce

Zuzanna Rembisz - Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”

II miejsce

Wiktoria Chorzempa - Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „To dla mnie i dla ciebie”

III miejsce

Karolina Błądek – Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie – piosenka „Dzieckiem Bożym jestem ja”

Ewa Ziemniak -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „Gdy na morzu”

wyróżnienie

Sabina Szpila -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie -  piosenka „Góry do góry”

II grupa wiekowa – klasy 4-6

I miejsce

Kacper Bryk– Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce – piosenka „Pioseneczka”

II miejsce

Antonina Tupaj -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „Drzewo”

III miejsce

Emilia Zajkowski – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce – piosenka „Będę śpiewał przed Twym tronem”

Julia Gwóźdź – Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie – piosenka „Czarna Madonno”

wyróżnienie

Klaudia Tarała -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „Panie Twój tron”

Filip Cisek - Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie - piosenka „Siedem”

III grupa wiekowa – klasy 7-8

I miejsce

Weronika Pękala – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce  – piosenka „Unoszę wzrok”

II miejsce

Wiktoria Sądej – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Partyki w Górnie-Zaborzu – piosenka „Panie proszę przyjdź”

III miejsce

Dominika Żak – Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie – piosenka „Szachownica”

Agata Skiba -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie -  piosenka „Nie mądrość tego świata”

wyróżnienie

Liliana Matuła -  Zespół Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie -  piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”

Serdeczne podziękowania kierujemy do pań:  Haliny Dudzik, Agnieszki Kida, Małgorzaty Rembisz, Danuty Dudzik, Marii Matuła i Ireny Kuryś, które czuwały nad sprawną organizacją poczęstunku dla uczestników, zaproszonych gości, opiekunów i rodziców. Oddzielne słowa podziękowania kierujemy do p. Władysława Dudzika - konserwatora naszej Szkoły i p. Agaty Kogut za pomoc w dekoracji sali widowiskowej.

Artyści pięknie prezentowali się w odświętnych strojach, specjalnie przygotowanych na występy. Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczone przez Jury konkursowe. Nasz coroczny konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim  opiekunom i wykonawcom za trud przygotowania i zaprezentowania na scenie wybranych utworów.  Serdecznie zapraszamy za rok do udziału w jubileuszowej XX edycji konkursu.

Organizatorzy konkursu:           Halina Godek

Katarzyna Chmiel

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej naszej szkoły. camera-logo3.jpg