Dzień Czystego Powietrza - 14 listopada211114 czyste powietrze

Każdy z nas chciałby oddychać czystym powietrzem. Dlatego tak ważna jest świadomość tego, co każdy z nas może zrobić, żeby otaczało nas czyste powietrze. Z tego powodu uczniowie i pracownicy naszej szkoły 15 listopada wzięli udział w akcji STOP - SMOG, której patronował Burmistrz naszej gminy p. Andrzej Ożóg. Tego dnia w naszej szkole wszyscy ubrali się na czarno.

Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały prace, które zostały wykonane przez uczniów wszystkich klas. Tematem prac konkursowych były zanieczyszczenia atmosfery i sposoby zapobiegania tym zanieczyszczeniom, a szczególnie smogowi. Ponadto, we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje o tematyce ekologicznej. Uczniowie obejrzeli pokaz eksperymentów pt. "Jak pokonać smog", który przygotowała p. Małgorzata Maziarz. Mogli z niego dowiedzieć się jak powstaje smog, dlaczego jest szkodliwy i co możemy zrobić, by z nim skutecznie walczyć.

Istnieje kilka pomysłów na to, jak w życiu codziennym możemy zmienić niekorzystne trendy. I nawet jeśli nie jesteśmy gotowi na pełną rewolucję, to możemy choć częściowo wpłynąć na otaczający nas świat i poprawić jakość powietrza.
Segregujmy odpady, nie spalajmy śmieci, w miarę możliwości wybierajmy rower zamiast samochodu i zachęcajmy rodziców do wymiany tradycyjnych pieców na bardziej ekologiczne. Dzięki temu wszystkim będzie żyło się lepiej i zdrowiej.
Wyniki konkursu plastycznego STOP - SMOG.
Na konkurs wpłynęły 34 prace.
W kategorii klas 1-3 jury wyróżniło prace: Igi Smolak, Michała Dula, Julii Perlak, Jakuba Koziarza, Pawła Krawczyka, Piotra Maziarza, Adama Piroga i Wiktorii Sączawy. W kategorii klas 4-8 wyróżniono prace:  Krzysztofa Piroga, Aleksandry Perlak, Justyny Burszty i Martyny Kazik. Gratulujemy i zapraszamy do galerii prac. camera-logo3.jpg