211014 swieto patrona

14 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość: Święto Patrona - XVIII rocznicę nadania imienia Zespołowi Szkół w Górnie oraz Dzień Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się ona mszą świętą, którą odprawił i wygłosił okolicznościowe kazanie ksiądz proboszcz Tomasz Kozicki. Po zakończonej mszy wszyscy przeszli na miejscowy cmentarz, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie księdza Mieczysława Lachora. Po krótkiej modlitwie udaliśmy się do budynku szkoły, w którym odbyła się uroczysta akademia, na którą złożył się m.in. montaż słowno – muzyczny oraz prezentacja multimedialna poświęcone osobie naszego patrona - ks. Mieczysława Lachora, przygotowane przez uczniów klasy VII pod kierunkiem p. Lucyny Perlak i p. Małgorzaty Maziarz, która zadbała też o piękną dekorację sali. Oprawę muzyczną akademii szkolnej zapewnił ksiądz Jakub Dzierżak wraz z dziewczętami z klas 4-7.

Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców złożyli na ręce Pani Dyrektor kwiaty oraz życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Na koniec nastąpiło rozdanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach szkolnych.

camera-logo3.jpg