210922 patriotyczna droga krzyżowa

We wtorek, 21 września odbyła się Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych. W tym roku szlak z miejsca byłego obozu NKWD w Trzebusce do miejsca kaźni w lesie turzańskim przeszły jedynie delegacje uczniów z poszczególnych szkół. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klasy siódmej. Opiekunem grupy był ksiądz Jakub Dzierżak. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Władysław Szwed z Trzebuski. Piękną oprawę poetycką spotkania po raz kolejny dokonała pani Sabina Woś. Oprawę muzyczną zapewnił pan Sebastian Lesiczka. Całością koordynował organizator pan Piotr Ożóg. Uczniowie poszczególnych szkół przygotowali rozważania stacji drogi krzyżowej oraz Modlitwę Powszechną. Pomiędzy stacjami odmówiono w drodze różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji jeńców obozu NKWD w Trzebusce oraz pomordowanych w Turzy i pobliskich lasach. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.

camera-logo3.jpg