magiczne ogrody 2019W dniu 06 czerwca 2019 roku, uczniowie z klas 1-3 SP wraz z opiekunami (p. Halina Godek, p. Katarzyna Bethoon, p. Katarzyna Chmiel, p. Aleksandra Piróg) wyjechali na wycieczkę do Trzcianki – Janowiec.

Tam znajdują się „Magiczne Ogrody”- jedyny park tematyczny na Lubelszczyźnie, a nawet w Polsce. Zbudowany został z myślą o najmłodszych w oparciu o historię o odwiecznej walce dobra ze złem.

Kiedy uczestnicy wycieczki przekroczyli bramę wejścia, zobaczyli świat magii i baśni. Najpierw spotkali się z jedną z postaci mieszkającą w tej krainie – wróżką (animatorką), która opowiedziała o postaciach zamieszkujących ten baśniowy świat. Żeby poznać historię „Magicznych Ogrodów” trzeba odszukać najstarszego ich mieszkańca, czyli Skrzata Kronikarza. Po wysłuchaniu go, dzieci z wróżką przeszły do „Ogrodu Wróżek”, a następnie głośno tupiąc, po moście do śpiącego, kamiennego smoka. Dalszą trasę pokonywały, wspinając się pod górę wzdłuż wodospadu do krainy „Różanki”. Dzieciom bardzo spodobało się „Marchewkowe pole”, gdzie rosły olbrzymie marchewy. Idąc dalej po drodze wysłuchały szumu najstarszych drzew, docierając do Grodu Krasnoludów. Tam dzieci spotkały się z rycerzem Krasnoludem, który przedstawił i historię grodu, a następnie zdawały egzamin z wiedzy o Krasnogrodzie i stoczyły bitwę na miecze.

Następnie wróżka pokazała uczestnikom świat „Robanków” i „Dolinę Dinozaura”, gdzie dzieci zobaczyły ewolucję tych prehistorycznych stworzeń. To był ostatni punkt programu zajęć w „Magicznych Ogrodach”. Potem udały się na obiad. Po obiedzie wraz z opiekunami wyruszyły na zdobywanie przygód w magicznej krainie. Czekało na nich wiele atrakcji. Jednak najbardziej emocjonującym, pełnym odkryć i doświadczeń były: „Podniebne ścieżki” czyli park linowy, „Krasnoludzka wieża prób” oraz drzewa w korzeniach, których odkrywali tajemnicze tunele. Potem dzieci miały czas wolny na odpoczynek i zakup pamiątek.

„Magiczne Ogrody” to nie tylko baśniowa kraina, ale też sceneria kolorów i dźwięków przyrody. Wędrując po tym terenie realizuje się wiele celów kształtujących młodego człowieka, np. poznawcze, estetyczne, społeczne. Budują one w dziecku chęć życia w zgodzie i harmonii z naturą.

Cali, zdrowi i zadowoleni, bo towarzyszyła nam słoneczna, piękna pogoda, późnym wieczorem wróciliśmy do domu, a wspomnienia z pobytu w „Magicznych Ogrodach” pozostaną z nami na całe życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamom: Magdalenie Wróbel i Agnieszce Kida, które wspaniale opiekowały się dziećmi, a tym samym okazały nam ogromną pomoc i wsparcie w czasie trwania wycieczki. DZIĘKUJEMY!!!

                                                                                                             Katarzyna Chmiel

camera-logo3.jpg