spotkanie z poslem 201910 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem inżynierem Mieczysławem Miazgą, posłem na sejm RP obecnej kadencji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej i klasy ósmej. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia, z którymi uczniowie zmagają się na zajęciach wiedzy o społeczeństwie. Pan poseł przedstawił m. in. drogę jaką może pokonać młody człowiek działający dla dobra wspólnego obywateli, od najniższego szczebla sołeckiego, poprzez gminę, powiat, województwo, sejm czy senat. Uczniowie zostali zaznajomieni z pracą parlamentu, drogą powstawania i wejścia w życie ustawy. Było to spotkanie wstępne, a rozwinięcie niektórych tematów nastąpi w kolejnych takich zajęciach. Dziękujemy Panu posłowi za poświęcony czas i dzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

camera-logo3.jpg