POLSKA NIEPODLEGŁA

„Był czas, że Polski nie było na mapie.

Dlaczego tak się musiało zdarzyć,

że obcej mowy uczono w szkołach

i trzeba było o Polsce marzyć?

Myślimy dzisiaj o Polsce. Mówimy nasz kraj ojczysty.

Słuchamy polskiego hymnu. Trwa apel uroczysty.

Myślimy dzisiaj o Polsce. Historia uczy pokory.

Czytamy o latach wojen, zaborów i niewoli.

         piosenka religijna kamien 2018Tę piękną, patriotyczną piosenkę pt: ”Myślimy o Polsce”, która jest także wspaniałą lekcją polskiej historii, zaprezentowali 6 listopada 2018 r. na XXIII Spotkaniu z Piosenką Patriotyczną w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie, Alicja Miazga i Filip Cisek uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. Śpiewając piosenki patriotyczne oddajemy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością i mamy własne, suwerenne państwo. Poznajemy naszą historię, przekazujemy młodemu pokoleniu miłość do Ojczyzny.

Dziś, gdy żyjemy w wolnej Ojczyźnie, piosenki patriotyczne są pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę. Dziękujemy naszym młodym artystom.

                                                                                     HALINA GODEK

camera-logo3.jpg