Ślubujemy – uroczyste pasowanie na ucznia

pasowanie na ucznia 2018Na uroczystość ślubowania i pasowania czeka z pewnością niejeden pierwszoklasista - w końcu to moment, w którym staje się on członkiem szkolnej społeczności, a przede wszystkim zyskuje prawa i obowiązki.

W czwartek, 4 października 2018 r. odbyła się w Zespole szkół im. ks. M. Lachora w Górnie bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Trzynaścioro dzieci klasy 1 naszej Szkoły przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni mgr Haliny Godek. Uczniowie uczyli się wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Teresa Surdyka dokonała pasowania. To był symboliczny gest wpisania w poczet uczniów. Na zakończenie uczniowie otrzymali miłe upominki. Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tym ważnym momencie, byli dumni ze swoich pociech.

Do grona naszej społeczności uczniowskiej dołączyli:

1. Gabriela Chorzempa
  2. Filip Cisek
  3. Jakub Gancarz
  4. Wiktoria Hamryszczak
  5. Paulina Kazik
  6. Hubert Kida
  7. Olga Kida
  8. Alicja Miazga
  9. Szymon Miazga
  10. Nikola Smolak
  11. Aleksandra Szczygieł
  12. Klaudia Tarała
  13. Antonina Tupaj

Wszystkim pierwszoklasistom życzę wiele miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły, sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Halina Godek

wychowawczyni klasy 1