program zdrowe nietrudne 2018Od października 2017 roku ruszyła III edycja Programu Edukacyjnego organizowanego przez Kupiec Spółka z.o.o. Program adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych, klas I-III. Celem programu jest propagowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz nauki o zdrowym odżywianiu. W naszej szkole realizowany jest po raz drugi. W tym roku szkolnym uczestniczą w nim uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią, mgr Katarzyną Chmiel. Pierwszym tematem było: „Wspólny posiłek – dlaczego jest tak ważny?”, w którym uczniowie poznawali, jak powinien wyglądać rodzinny posiłek oraz sami komponowali zdrowe kanapki. W drugim temacie „Czy jogurt naturalny może być smaczny?” – poznali tajemnice powstawania jogurtu i dlaczego jest tak ważny dla organizmu człowieka. Największą atrakcją na tych zajęciach było sporządzenie owocowego koktajlu. Natomiast trzeci temat „Jedzenie wszystkimi oczami - jak jeść oczami” przybliżył dzieciom znaczenie odpowiedniego odżywiania. Na zajęciach uczniowie tak przygotowali potrawy - „owsiankową buźkę” i „faszerowane pomidory”, ze można byłoby je spożyć właśnie samymi oczami. Program edukacyjny zakończył się, ale mamy nadzieję, że wiedza o zdrowym odżywianiu pozostanie w głowach uczniów na zawsze.

camera-logo3.jpg