konkurs przyjaciele przyrody 2018W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora odbył się VIII Powiatowo- Gminny Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „PRZYJACIELE PRZYRODY”.

Celem konkursu jest:

- Rozbudzanie świadomości ekologiczno- przyrodniczej, wrażliwości na piękno przyrody, zachęcanie do zachowań proekologicznych.

- Przekonanie o wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

- Poszerzanie wiadomości na temat różnorodności roślin i zwierząt w naszym środowisku, w tym również chronionych.

- Wyrabianie szacunku jakim powinniśmy obdarzać naszą Planetę.

- Integracja uczniów z różnych szkół mających zainteresowania przyrodnicze, miłośników przyrody.

- Stworzenie uczniom możliwości do współzawodnictwa.

Założone cele zostały w pełni zrealizowane.

Tematem przewodnim w tym roku była ,,WODA – ZRÓDŁO ŻYCIA,,.

Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich Szkół Podstawowych z Gmin: Kamień, Trzebownisko i Sokołów Małopolski (ogółem 14 zespołów).

1. Zespół Szkół w Stobiernej Nr 1 (2 oddziały)
  2. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stobiernej
  3. Zespól Szkół w Łące
  4. Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu
  5. Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu- Prusinie
  6. Zespół Szkół im. bł. Bronisława Markiewicza w Trzebosi
    (2 oddziały)
  7. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi
  8. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi
  9. Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardunała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej.
  10. Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Nienadówce
  11. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie
  12. Zespól Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie

Komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: uczniowie ZS w Wólce Niedźwiedzkiej w składzie: Krudysz Karol, Falandysz Sebastian, Wójcik Paweł, opiekun: Pani Grażyna Dec.

II miejsce: uczniowie ZS Nr 1 w Nienadówce w składzie: Drapała Weronika, Nowińska Julia, Kołodziej Bartłomiej, opiekun: Pani Genowefa Cisek.

III miejsce: uczniowie ZS w Łące w składzie: Stępień Wiktoria, Furta Łucja, Pieczonka Wiktoria, opiekun: Pani Barbara Kogut.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, ponadto zespół pierwszy wziął ze sobą na rok ”PUCHAR PRZECHODNI”.Komisja dodatkowo nagrodziła książkami 12 uczniów za uzyskanie największej liczby punktów z testu. Każdy ucze stnik otrzymał książkę, lupę, długopis i sadzonkę drzewa. Sadzonki drzew podarowało Nadleśnictwo Głogów. Przekazała je uczestnikom goszcząca u nas w tym dniu Pani Agnieszka Jagodzińska reprezentująca Nadleśnictwo.

Opiekunom i uczniom dziękujemy za przybycie, zdrową rywalizację, pracę w Komisji, szczególnie Pani mgr Annie Marszał, za czuwanie nad poprawnym przebiegiem konkursu. Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Staroście Powiatu Rzeszowskiego Panu Józefowi Jodłowskiemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Panu Andrzejowi Ożóg za objęcie konkursu Honorowym Patronatem i pomoc finansową.

Szczególne podziękowania pragnę skierować do sponsorów lokalnych:

- Tomasza, Bogdana, Krzysztofa Radomskich - właścicieli firmy STYROBUD w Trzebosi;

- Macieja Szmyd właściciela firmy cukierniczej w Górnie;

- Zofii Buczkowskiej właścicielki Baru na Ursynowie w Łowisku;

- Rafała i Mieczysława Miazgów prezesów Zakładów Mięsnych SMAK w Górnie;

- Andrzeja Krawca sołtysa Sołectwa Górno;

- Mieczysława Kobiernika zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Sokołów Małopolski;

- Tadeusza Tupaja właściciela firmy „TT BRUK” w Górnie;

- Mateusza Tupaja przewodniczącego Rady Sołeckiej;

- Bogusławy Tupaj właścicielki piekarni ZUZA w Górnie;

- Rady Rodziców w ZS im ks. M. Lachora w Górnie;

- Nadleśnictwa Głogów.

Dziękuję za zrozumienie, ofiarność, otwarte serce na potrzeby innych, słowa uznania , wsparcie finansowe i materialne. Pragnę również podziękować rodzicom: Paniom - Barbarze Stępień, Agnieszce Kida, Marii Szpila za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci i dorosłych.

Bożena Oczkowska

camera-logo3.jpg