przeglad koled i pastoralek 2018Aby umożliwić dzieciom zaprezentowanie poznanych kolęd czy pastorałek , czerpanie radości ze znajomości i umiejętności śpiewania w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie zorganizowano w dniu 23 stycznia po raz drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „W DZIEŃ BOZEGO NARODZENIA” . Patronat nad przeglądem objął Sołtys Wsi Górno Pan Andrzej Krawiec.
Przegląd adresowany był do przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Ocenie podlegały umiejętności wokalne, znajomość tekstu, kostiumy i rekwizyty, a szczególnie oryginalność tekstów kolęd i pastorałek.
Do udziału tym razem zaprosiliśmy również uczniów z SP w Zaborzu, Wólce Sokołowskiej i Turzy. Zgłosiło się 62 uczestników, co bardzo nas ucieszyło. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały poznane kolędy i pastorałki. Każde z nich otrzymało dyplom i nagrodę książkową.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do przeglądu. Z całego serca pragniemy podziękować Sołtysowi Wsi Górno panu Andrzejowi Krawiec i pani Teresie Surdyka Dyrektorowi ZS im. ks. M. Lachora za sfinansowanie nagród książkowych i dyplomów na w/w przegląd oraz pani Teresie Krasoń za pracę w komisji.
Pani Bogusłwie Tupaj dziękujemy za sponsorowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również rodzicom pani Agnieszce Kida oraz pani Marii Szpila za przygotowanie oraz opiekę w czasie poczęstunku.

Bożena Oczkowska

camera-logo3.jpg