swieto niepodleglosci 201710 listopada 2017 roku uczniowie i nauczyciele ZS w Górnie uczestniczyli w akademii upamiętniającej 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali krótki program, w którym ukazano historię heroicznej walki Polaków w okresie zaborów oraz wysiłek jaki podjęli w czasie I wojny światowej, aby Ojczyzna znów była wolna. Całość przeplatana była szeregiem wierszy, w których przebijał patriotyzm Polaków. Program został dodatkowo wzbogacony śpiewem szkolnego chóru pod kierunkiem p. Dariusza Kosaka. Całość została zaprezentowana ponownie w dniu Święta Niepodległości w kościele parafialnym. Akademię przygotowali: p. Katarzyna Chmiel, p. Dariusz Kosak, p. Tomasz Majka i p. Piotr Gazda.

camera logo3