KONKURS „PIERWIASTKI   ŻYCIA” im. dr Eugeniusza Bernata

oraz Posła na Sejm RP inż. Mieczysława Miazgi

pierwiastki.jpg.png

konkurs pierwiastki zycia 2017

IX edycja Powiatowego Konkursu biologiczno – chemicznego PIERWIASTKI ŻYCIA pod hasłem „Powietrze to życie”, odbyła się 10 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie i zgromadziła 30 uczniów z 8 gimnazjów (Sokołów Młp., Trzeboś, Wólka Niedźwiedzka, Nienadówka 1, Nienadówka 2, Łowisko, Kamień i Górno). Organizatorami imprezy byli nauczyciele zespołu matematyczno – przyrodniczego gimnazjum w Górnie: mgr Małgorzata Maziarz, mgr Krystyna Gumienny, mgr Sylwia Chorzępa, mgr Monika Łach, mgr Anna Marszał, oraz mgr Aleksandra Piróg. Gośćmi honorowymi konkursu byli: mgr Sławomir Spaczyński przedstawiciel Biura Poselskiego Posła na Sejm RP inż. Mieczysława Miazgi, Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Młp. – mgr Andrzej Ożóg, Sołtys Wsi Górno – pan Andrzej Krawiec oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Barbara Stępień. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała mgr Teresa Surdyka – Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie.

Zmagania konkursowe składały się z trzech części. W pierwszej każdy z uczniów przygotował pracę plastyczną (plakat, tablicę informacyjną, reklamę), prezentację multimedialną lub rozprawkę na temat „Powietrze to życie”. W części drugiej uczestnicy rozwiązywali zadania testowe teoretyczne i obliczeniowe, w których sprawdzana była wiedza z dziedziny chemii i biologii. Część trzecią stanowiły zadania praktyczne rozwiązywane w grupach.

Oczekiwanie na werdykt jury umilił wszystkim film pt: „Szkolni dręczyciele” przygotowany przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem p. mgr Aleksandry  Piróg.

Jury w składzie:

mgr Małgorzata Maziarz – nauczyciel chemii

mgr Barbara Kapuścińska – nauczyciel chemii

mgr Krystyna Gumienny – nauczyciel biologii

mgr Lucyna Perlak – nauczyciel języka polskiego

mgr Barbara Tupaj - nauczyciel plastyki

mgr Dariusz Kosak – nauczyciel plastyki

mgr Jacek Rembisz – nauczyciel informatyki

mgr Monika Łach – nauczyciel matematyki

mgr Sylwia Chorzępa – nauczyciel matematyki

po zsumowaniu punktów z trzech części wyłoniło zwycięzców konkursu.

I miejsce – Patrycja Wąsik z Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej,

II miejsce – Paweł Surdyka z Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie.,

III miejsce – Wiktoria Hudela z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp,

IV miejsce – Aleksandra Chorzępa z Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce.

Oprócz tego jury przyznało następujące wyróżnienia:

Wyróżnienie za najciekawszą prezentację – Karolina Bąk z Zespołu Szkół w Łowisku,

Wyróżnienie za najładniejszy plakat – Wiktoria Hudela z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.,

Wyróżnienie za najlepszą reklamę – Izabela Osetek z Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej,

Wyróżnienie za najciekawszą tablicę informacyjną – Aleksandra Chorzępa z Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce,

Wyróżnienie za najlepszą rozprawkę – Natalia Pikor z Zespołu Szkół w Trzebosi,

Wyróżnienie za najlepszy wynik na teście – Patrycja Wąsik z Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej,

Wyróżnienie za najwyższy wynik z części praktycznej – Klaudia Ożóg z Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce, Aleksandra Boguń z Zespołu Szkół w Łowisku, Wiktoria Hudela i Anna Rembisz z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.

Na zakończenie wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy, zasponsorowane przez firmę Smak oraz przez pana Posła inż. Mieczysława Miazgę.

M. Maziarz

camera logo3