klasa 3sp z wizyta w piekarni 2016W dniu 22 września 2016r. klasa 3 SP wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Piekarni „Zuza” w Górnie. Po dotarciu na miejsce pani Bogusława Tupaj (właścicielka piekarni) przygotowała ciasto, z którego dzieci formowały bułeczki, które następnie trafiły do pieca. W oczekiwaniu na świeże pieczywo pani Bogusia opowiadała dzieciom z jakiego rodzaju maki piecze się chleb i co jest potrzebne do wyrobienia ciasta. Uczniowie poznawali różne rodzaje mąki oraz technikę wypiekania chleba (sami próbowali wyrabiać ciasto). Bułeczki pięknie wypiekły się, a dodatkowo pani poczęstowała nas pyszna drożdżówką. Lekcja w piekarni była praktyczną częścią programu „O chlebie” jaki obowiązuje w klasie 3 i bardziej przybliżyła dzieciom wiadomości o tym ”Jak powstaje chleb?”

Podziękowania!!!

Dziękujemy pani Bogusławie Tupaj za miłe przyjęcie, warsztaty i poczęstunek.

Uczniowie klasy 3 z wychowawczynią Katarzyną Chmiel

camera logo3