231115 dzien zdrowego przedszkole W dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ma on na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i dorosłych. Dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia, dowiedziały się jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie. Rozmawialiśmy, w jaki sposób możemy dbać o nasze zdrowie. Przedszkolaki nauczyły się odróżniać produkty szkodliwe dla zdrowia od zdrowej żywności. Następnie po starannym umyciu rąk wybrały się na szkolną stołówkę w celu samodzielnego przygotowania kanapek na śniadanie. Podczas robienia zdrowych, kolorowych kanapek, dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadły przygotowaną przez siebie porcję z apetytem. Warto dodać, że nikt nie grymasił.

Bardzo dziękujemy Paniom z naszej szkolnej stołówki za pomoc i miłą współpracę. 

                                                                             Wychowawcy

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg