231113 swieto  

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie serduszka w barwach ojczystych. Przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, biorąc udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Dzieci  w tym dniu utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny. Na koniec razem z wszystkimi przedszkolakami świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło przy rytmach piosenki  „Kocham Cię Polsko”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg