230205 dzien babci i dziadka

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To są szczególne dni dla dziadków, kiedy to wnukowie okazują im swoja miłość, wdzięczność i przywiązanie. Babcia i Dziadziu to słowo, które kojarzą się dziecku z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego też 1 lutego 2023r. nasze przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Każde dziecko w tym dniu jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najcudniej wyrazić.

Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym.

Na naszej uroczystości gościliśmy również p. Dyrektor naszej szkoły Teresę Surdyka, proboszcza parafii ks. Tomasza Kozickiego, wikariusza ks. Jakuba Dzierżaka oraz radnego, a zarazem sołtysa naszej miejscowości Mieczysława Kobiernika.

Rozpoczynając uroczystość p. Dyrektor powitała wszystkich zebranych oraz złożyła życzenia. Do życzeń dołączyli się również nasi Księża oraz Pan Sołtys.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły dla zgromadzonych gości.

Każda grupa przygotowała program artystyczny oraz własnoręcznie wykonane laurki, którymi obdarowały swoich dziadków.

Następnie wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim zaangażowanym rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich zebranych. Dzieci wspaniale bawiły się w rytm przebojów muzycznych z repertuaru dziecięcego.

To była wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechów, radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile z przedszkolakami długo zostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Spotkania takie mają na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej  z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania do dziadków. Warto pokazywać najmłodszym jak ważna jest tradycja w życiu każdego z nas.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy pięknych chwil w życiu i tego by zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu.

M. Rembisz                                                                                                                                                                               M. Romańska                                                                                                                                                                            M. Zdeb

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy p. Mieczysławowi Kobiernikowi za wszelką bezinteresowną pomoc oraz słodki poczęstunek dla przedszkolaków.

Wychowawcy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku z wydarzenia - camera-logo3.jpg