230112 spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 12 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z funkcjonariuszem policji panem Piotrem Pomykałą dla uczniów kl. 1- 4 SP.  Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomił dzieciom  do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Na koniec spotkania policjant udzielił odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów. Funkcjonariusz policji  zakończył spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

230112 bezpieczne ferie

     Wychodząc z założenia, że działania profilaktyczne są bardzo ważne, wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili godziny wychowawcze na temat  bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Szkolna gazetka ścienna również została poświęcona tej tematyce.

     Dobrego i bezpiecznego wypoczynku  !!!

                                                                               Pedagog szkolny

                                                                               Aleksandra Piróg

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg