221125 spektakle profilaktyczne

W ubiegły piątek, 25 listopada 2022 roku, w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne realizowane przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach współpracy szkoły z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Małopolskim. Pierwsze przedstawienie pt. „Zaczarowany eliksir” dedykowane było przedszkolakom oraz uczniom edukacji wczesnoszkolnej. Przedstawiało ono perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół. Treści przekazywane w spektaklu odnosiły się do zagadnień dotyczących edukacji zdrowotnej, w tym kształtowania postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, szkodliwego wpływu używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka.  Drugie przedstawienie dedykowane było starszym uczniom z klas 4-8. Główny bohater spektaklu – komisarz policji – miał za zadanie złapać szkolnego cyberprzestępcę. Wartości wychowawczo-profilaktyczne przedstawienia to: profilaktyka zachowań ryzykownych, troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w sieci, konsekwencje prawne wynikające z cyberprzestępczości, uzależnienie od telefonów i Internetu.

Przedstawienia zorganizowane zostały w ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego na rok 2022/2023.

                                                                             pedagog szkolny

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg