Drodzy uczniowie !

Cieszymy się, że już wkrótce spotkamy się w szkole. Czekamy na Was z radością.

Zamieszczone poniżej wskazówki mogą ułatwić Wam powrót do nauki stacjonarnej, skorzystajcie z nich.

1. Stwórz plan dnia – powrót do ławek szkolnych będzie wymagał od Ciebie przeorganizowania dotychczasowego rytmu dnia. Warto zaplanować to wcześniej. Wyznaczenie rozkładu dnia da Ci większe poczucie kontroli i pozwoli zmniejszyć stres związany z tą zmianą. Już nie będziesz mógł wstawać zaledwie 5 minut przed lekcją, jeść śniadania podczas zajęć czy uczestniczyć w zajęciach w piżamie. Warto więc już na kilka dni przed zajęciami stopniowo przyzwyczajać się do szkolnej rutyny – wcześniejszego wstawania, jedzenia śniadania przed zajęciami, pakowania się do szkoły i porannej toalety. To na pewno bardzo ułatwi Ci powrót do szkoły po zdalnym nauczaniu.
  1. Skup się na pozytywach – czerp przyjemność z tych rzeczy za którymi jeszcze niedawno tęskniłeś podczas nauczania zdalnego. Spędzaj czas z rówieśnikami, rozmawiaj z nimi podczas przerw, ciesz się ich obecnością.
  1. Proś o pomoc - gdy sobie z czymś nie poradzisz nie wahaj się prosić o wsparcie innych osób: nauczycieli, wychowawcy, pedagoga. Czasami już sama rozmowa z drugą osobą pozwala spojrzeć na dany problem z innej perspektywy, a dzięki temu również poszukać możliwych rozwiązań.
  1. Zaakceptuj swoje emocje - to nic złego, ze jesteś zły lub smutny. Przeżywanie tych emocji jest zupełnie naturalne, choć czasami bywa nieprzyjemne. Receptą na to może być na przykład rozmowa z bliską osobą.
  1. Bądź wyrozumiały dla innych - pamiętaj, że każdy potrzebuje innego czasu, żeby przystosować się do zmian. Twoi rówieśnicy również mogą mieć gorsze dni, przeżywać trudne emocje lub mieć kłopoty w powrocie do nauki stacjonarnej.
  1. Daj sobie czas - niepowodzenia są nieodłączną częścią naszego życia. Nie poddawaj się szybko w ich obliczu! Szukaj rozwiązań i stawiaj czoła przeciwieństwom. Pamiętaj, że niepowodzenia są częścią składową sukcesu.