221107 kwesta przy cmentarzu

Po raz kolejny wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas kwestowali przy cmentarzu parafialnym w Górnie na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Z puszkami stali uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Górnie oraz w Górnie –Zaborzu. W akcję zaangażowało się łącznie 28 uczniów.  Wolontariusze wspierani byli obecnością pana Mariusza Zacios z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Pan Zacios podkreślał, że ważne jest podejmowanie takich inicjatyw ponieważ rośnie liczba osób potrzebujących pomocy. O czym świadczy fakt coraz dłuższych kolejek przed jadłodajnią, kiedy wydawany jest ciepły posiłek. W schroniskach przebywa około 100 osób, którzy wymagają stałej opieki.

Cieszymy się, że jako Szkolne Koło Caritas możemy włączać się w takie działania i mamy ogromną satysfakcję z pomagania bliźnim w potrzebie.
  Serdecznie podziękowania kierujemy do naszych  Wolontariuszy oraz wszystkich  Ofiarodawców.

Bóg zapłać !

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas