alt5 czerwca 2014 roku w Bibliotece Szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie klasy I SP na czytelnika, jak co roku organizowane przez panie bibliotekarki: Barbarę Dobrzańską, Joannę Ożóg. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy VI b.

Pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się w wielorakich zadaniach:

- recytacja wierszy

- ułożenie puzzli z tytułami baśni

- odgadnięcie z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt

- odgadnięcie zagadek

- przedstawienie zasad obchodzenia się z książką.

Po przebytych „próbach” Wróżka ABC przyjęła pierwszoklasistów do grona czytelników.

Skrzaty za dobre odpowiedzi dziękowały uczniom cukierkami. Następnie wspólnie z dziećmi ustaliły zasady prawidłowego obchodzenia się z książką i zasady zachowania się w bibliotece. Zasady zostały przyklejone do Księgi Mądrości, którą Skrzaty złożyły na ręce wychowawczyni pani mgr Barbarze Tupaj. Po uroczystym przyrzeczeniu, każdy uczeń otrzymał w prezencie zakładkę do książki i Kodeks Młodego Czytelnika.