220218 kreatywni w przedszkolu 2

W lutym koło artystyczne „Kreatywni” odwiedziło przedszkolaków przedstawiając im swoje ulubione wiersze Jana Brzechwy. Dzieci z ciekawością wysłuchały recytacji wierszy: „Żaba” (Aleksandra Szczygieł), „Leń” (Krzysztof Tupaj), „Dzik” (Jakub Gancarz), „Samochwała” (Zuzanna Sakowska), „Siedmiomilowe buty” (Antonina Tupaj), „Na straganie” (Filip Cisek). Następnie z pomocą starszych kolegów przedszkolaki nauczyły się wierszyka: „Czytać bajki dobrze rano, a najlepiej na dobranoc. Tato, mamo weź bajeczkę i poczytaj mi troszeczkę.” Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały bajeczkę i kolorowanki.

Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania dzieciom wierszy Jana Brzechwy, które od lat bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników.

camera-logo3.jpg                                                                                                       Joanna Ożóg

„Kreatywni”