220210 promocja czytelnictwa

Uczeń z Koła artystycznego – Filip Cisek odwiedził przedszkolaków z grupy „0”. Filip wcielił się w rolę wróbelka Elemelka i w pięknym stroju przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Jak w kostiumie Elemelka nagła zmiana zaszła wielka”. Uczeń zachęcił swoich młodszych kolegów do czytania „Przygód wróbelka Elemelka” Hanny Łochockiej. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści, a na koniec spotkania pokolorowały otrzymane kolorowanki z podobizną tego niezwykłego wróbelka.

Historyjki o zwierzętach i przyrodzie spod pióra Hanny Łochockiej są pełne uroku i subtelnego humoru. Ukazują dzieciom zalety przyjaźni i współpracy ucząc je otwartości na potrzeby innych. Warto sięgnąć po znaną polską literaturę dziecięcą. Polecam serdecznie wszystkim młodszym uczniom klas I-III, a także rodzicom do wspólnego czytania z dziećmi.

camera-logo3.jpg                                                                                              Joanna Ożóg