210610 plakat cała Polska czyta dzieciom

Biblioteka Szkolna włączając się w krajowe obchody Tygodnia Czytania Dzieciom zaprosiła przedszkolaków na spotkanie czytelnicze.

1 czerwca w Bibliotece Szkolnej przedszkolaki w bajkowej scenerii wysłuchały bajek: „Kot w butach” i „Królewna Śnieżka”. Bajki przeczytały uczennice klasy 6 przebrane w kolorowe stroje. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały czytanych bajek, a także chętnie dzieliły się swoimi opiniami i wrażeniami o przygodach bohaterów. Następnie nauczyły się krótkiego wierszyka:

„Czytać bajki dobrze rano,

a najlepiej na dobranoc.

Tato, mamo weź książeczkę

I poczytaj mi bajeczkę.”

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki.

Zachęcam wszystkich rodziców, rodzeństwo i dziadków do czytania dzieciom. To najpiękniejszy i najwartościowszy prezent jaki możemy im ofiarować.

Rodziców zapraszam do zapoznania się z prezentacją: „ Wpływ czytania na rozwój dziecka”.

A wszystkie dzieci zapraszam do obejrzenia teatru Kamishibai.

Teatr Kamishibai "Brzydkie Kaczątko" - link

Powerpoint-2016.png Prezentacja "Wpływ czytania na rozwój dziecka" - do otwarcia wymagany jest program PowerPoint

video_icon.png  Prezentacja "Wpływ czytania na rozwój dziecka" w pliku video