IMG_20170511_131208803_HDR.jpg

Cykl zajęć literackich z elementami biblioterapii dla uczniów klasy 3 SP dobiegł końca. Uczniowie poznali wiele ciekawych utworów (m.in. „Baśnie polskie”, „Legendy”, „Lekcje ze Stumilowego lasu”, „Brzydkie Kaczątko”). W nagrodę za zaangażowanie we wszystkie zajęcia uczniowie otrzymali małe nagrody. Na ostatnich zajęciach uczniowie spotkali się z Kamishibai – japońską sztukę opowiadania historii.

Literatura jest doskonałym narzędziem wychowawczym dlatego, że stanowi pretekst do rozmów. Wspólne czytanie książek i rozmowa o nich może być mądrym i łatwo dostępnym sposobem budowania silnej więzi z dzieckiem, może być siłą pobudzającą intelekt i wyobraźnię, może rozwijać ambicje twórcze i stawiać wymagania. Dlatego też zachęcam rodziców do wspólnego czytania z dziećmi, bowiem rozmowy o przeczytanych książkach to najciekawsze, najgłębsze rozmowy z dziećmi.

Joanna Ożóg