IMG_20170428_102633737.jpg

28 kwietnia 2017 roku klasa 1 SP odwiedziła Bibliotekę Szkolną. Uczniowie mieli okazję spotkać się z nowatorską sztuką opowiadania historii - teatrem Kamishibai. Teatr Kamishibai to teatr obrazkowy, dosłownie sztuka teatralna na papierze. Jest to tradycyjna japońska sztuka czytania/opowiadania, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynką – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych. W ten wyjątkowy sposób uczniowie poznali bajkę „Franklin i superbohater”. Dzieci chętnie słuchały czytanej bajki. Magiczne spotkanie z Kamishibai wywarło na uczniach duże wrażenie. Po przeczytaniu bajki uczniowie sami próbowali opowiadać historię korzystając z „tajemniczej skrzynki”. Ilustracje do bajki namalowała uczennica klasy II A gimnazjum Aleksandra Zybura – za co serdecznie dziękuję.

mgr Joanna Ożóg

IMG_20170428_102731680.jpg