kolo biblioteczne odwiedza przedszkolakow 2017

Uczennice z Koła Bibliotecznego z klasy 4 SP po raz kolejny odwiedziły Przedszkolaków. W inscenizacji pt. „Kolorowa Wróżka” przedstawiły wiersze Juliana Tuwima. Spotkanie rozpoczęła Wróżka (Zuzanna Cupryś), która wspólnie z dziećmi wyczarowywała kolory i postacie z wierszy. W przedstawieniu udział wzięły:

Kinga Piekut – „Lokomotywa”, „Idzie Grześ przez wieś…”,
Kornelia Radomska – „Słowik” , „”Kotek”,
Aleksandra Polańska – „Rzeczka”,
Jolanta Kołodziej – „Warzywa”,
Kinga Cisek – „Abecadło”

Dodatkową atrakcją spotkania była kula plazmowa, którą Przedszkolaki z ciekawością oglądały i dotykały. Urządzenie to nie ma żadnego praktycznego zastosowania. Służy ono do celów edukacyjnych, jako widowiskowy sposób prezentacji tworzenia się wyładowań elektrycznych oraz pełni rolę atrakcyjnej ozdoby wnętrz. Zbliżenie do kuli palca powoduje że, włókienka zagęszczają się w jego kierunku i przemieszczają się w ślad za jego poruszeniami.

camera logo3