Biblioteka Szkolna za przeprowadzenie kiermaszu książek w listopadzie i grudniu 2016r. otrzymała w darze od wydawnictw bardzo ciekawe pozycje książkowe o wartości około 100 zł. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Czytelników zapraszam do wypożyczania pozyskanych książek !

Joanna Ożóg

Książki pozyskane za prowadzenie kiermaszu:

196057-352x500.jpgfile_26903.jpgImg (1).jpgImg.jpgklamczucha-i-inne-wiersze-jan-brzechwa.jpgschowek011.jpg

Nela - mała reporterka. Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany.

Cześć! Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja piąta książka. Nie licząc „Kalendarza Przygodnika”, oraz „Zabaw z Nelą” ? Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Uwielbiam podróżować! Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę i ostatnio też Dominikanę. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Zabawmy się w teatr! Scenariusze teatrzyków dziecięcych, Z. Kaliska.

Seria prezentuje scenariusze inscenizacji przedstawień szkolnych, przeznaczone dla przedszkoli oraz szkół podstawowych. Nie tylko są one przyjemną formą rozrywki dla dzieci, ale pełnią też funkcję edukacyjną. Uczestnictwo w warsztatach teatralnych lub choćby w szkolnych przedstawieniach z okazji różnych uroczystości inspiruje dzieci do pozytywnego działania, wyzwala pasje tworzenia, rozwija społecznie, daje poczucie własnej wartości i pewności siebie, uczy trudnej sztuki wystąpień publicznych. Książka zawiera scenariusze: Kopciuszek, Królewna Śnieżka,Śpiąca Królewna, Rybak i złota rybka, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, O Wandzie, co nie chciała Niemca, O Lechu, Czechu i Rusie, O Piaście i Popielu, Wdowi grosz, Jak Popiela myszy zjadły, Zakazany owoc, Zguba, Malinowe zaloty.

Kłamczucha i inne wiersze, J. Brzechwa.

Najbardziej znane, świetnie rymowane utwory – m.in. Kłamczucha, Zosia-Samosia, Lokomotywa, Kaczka-Dziwaczka, Leń, Pytalski, Samochwała i wiele, wiele innych – zostały zobrazowane świeżymi, humorystycznymi, barwnymi ilustracjami rewelacyjnego rysownika – Marka Szala. Gdzie mieszka murzynek Bambo? Ile osób potrzeba, by wyrwać rosnącą w ogrodzie rzepkę? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w tej książce. Dowcipne teksty i piękne ilustracje powodują, że nie można się od niej oderwać.

Kapitan Fox. Pirat z Wyspy Mgieł

Marco Innocenti

Tłumaczenie: Alicja Raczyńska

Ricky Rat jest małą myszką, ale o wielkim sercu. Jego rodzinę prześladuje banda nieuczciwych jaszczurów, które porywają go i porzucają na pastwę wygłodniałych rekinów na otwartym morzu. Kiedy wydaje się, że już nie ma dla niego żadnego ratunku, niespodziewanie z opresji ratują go piraci Kapitana Foxa. Tak zaczyna się jego wielka przygoda na pokładzie pirackiego okrętu Kameleon...Uwaga!... Przygody na bardzo słonych wodach: radzimy głęboko oddychać!

Duch Siedmiu Mórz Kapitan Fox
Marco Innocenti, Simone Frasca

Załoga Kameleona ratuje grupę rozbitków, którzy zostali ograbieni i wyrzuceni za burtę. Kapitan Fox domyśla się, że tego niecnego czynu mógł dokonać tylko Psiabroda, jego zaciekły wróg, który wiele lat temu porwał jego narzeczoną, Missy Foxtrot! Kapitan Fox wraz z załogą rzuca się w pościg za Czarnym Buldogiem, statkiem Psiej Brody. W księżycową noc, poprzedzającą pojedynek rywali, Ricky’emu Rat objawia się tajemnicza, przerażająca zjawa, która daje wskazówki w jaki sposób można pokonać Psiąbrodę. Kapitan Fox wyrusza w kierunku Zapomnianej Wyspy, tam Psiabroda więzi Missy. Ale na drodze po raz kolejny staje Admirał Sybilla Snake, z którą załoga Kapitana Foxa musi stoczyć morską bitwę.

Bajki na dobranoc
Fakt bajki

Ta cudownie kolorowa książeczka zachęci Was do wspólnego i samodzielnego czytania klasycznych bajek, pełnych wzruszeń i życiowej mądrości. Zawarte w niej krótkie opowiadania wybraliśmy specjalnie z myślą o najmłodszych. Czytane na dobranoc przez rodziców, dziadków lub rodzeństwo pozwolą dziecku z uśmiechem zakończyć dzień i spokojnie zasnąć.